Szemere Bertalan Ált. Isk. és Gimn.

• A BGC Angol Iskolai Programban az általunk alkalmazott tevékenységközpontú nyelvelsajátítás heti húsz óra anyanyelvi környezetben valósul meg, naponta 13.00 órától 17.00 óráig a magyar délutános pedagógus állandó jelenléte mellett.

A napköziben töltött idő alatt angol anyanyelvi lektoraink egy 75 perces tevékenységközpontú angol nyelvű szakkör-jellegű foglalkozást tartanak különböző témakörökben, azonkívül bekapcsolódnak az udvari, illetve osztálytermi szabad játékba. A tevékenységközpontú megközelítésből következően jellemzően nem használunk tankönyveket, munkalapokat, teszteket.

A szakkör jellegű foglalkozások változhatnak az egyes években, de egy-egy tanévben órarendszerű állandóságot mutatnak, melyek a következők lehetnek: kézművesség, drámajáték, zene, sport, interaktív táblás foglalkozás, főzés, szerepjáték, LEGO történetalkotás (3. osztálytól), írás-olvasás (3. osztálytól), LEGO robotika és tudomány (4. osztálytól).

Minthogy a kisiskolás életkorban még nagy szerepet kap az érzékszerveken keresztüli megismerés, minél több fajta eszközzel, tárggyal kerülnek kapcsolatba a gyerekek, annál több ismeretet szereznek látás és tapintás útján, amit össze tudnak kapcsolni a hallás útján szerzett ismeretekkel, ez képezi az általunk alkalmazott tevékenységközpontú nyelvelsajátítás alapját.

A vizsgák, ellenőrzések és érdemjegyek hiánya olyan stresszmentes környezetet teremt, ahol lehet kockázatot vállalni és hibázni, illetve a kommunikáció célja elsődlegesen nem a helyes nyelvi forma képzése, hanem az üzenet eljuttatása a céljához.

BGC SZÜLŐI TÁJÉKOZTATÓ és ANGOL BEMUTATÓ FOGLALKOZÁS a BGC magyar-angol kétnyelvű osztályok iránt érdeklődőknek

A leendő első osztályos tanulók szülei nyílt foglalkozás keretein belül megismerkedhetnek a délutáni angol anyanyelvi program mindennapi tevékenységeivel. A bemutatót követően a programról tájékoztatót tartunk és igyekszünk minden felmerülő kérdést megválaszolni.

• 2018. november 14. szerda 15.30 – 17.00
    • 2019. január 29. kedd 15.30 – 17.00
    • 2019. február 25. hétfő 15.30 – 17.00

“Szemere-Klub” leendő elsősöknek

A Szemere Bertalan Általános Iskola által kínált “OVISULI” program mellett a BGC magyar-angol kétnyelvű osztályba jelentkező gyerekek részére játékos képességfejlesztő foglalkozásokkal is készülünk magyar nyelven, melyet a leendő elsős tanitónéni tart.

A februárban induló klubfoglalkozáson való részvételhez előzetes írásbeli jelentkezés szükséges az info kukac bgcprogram.hu e-mail címen 2019. február 2-ig. (Szükséges adatok: gyermek neve, születési ideje, óvodájának a neve, lakcím szerinti körzetes iskolájának a neve, a programban már résztvevő testvér neve.) Jelentkezéseket korlátozott számban, a jelentkezés sorrendjében tudunk elfogadni.

A “Szemere-Klub” foglalkozások célja, hogy hozzásegítsük a gyerekeket a gördülékeny iskolakezdéshez és hidat építsünk az iskola és az óvoda világa között.

Helyszín: Szemere Bertalan Általános Iskola

Időpontok:

• 2019. február 11.
    • 2019. március 18.
    • 2019. április 8.

Nyílt tanítási órák a Szemere Bertalan Általános Iskolában

Erről az iskola honlapján tudnak tájékozódni, a www.szbg.hu címen.

BGC Angol Óvodai Program
A BGC Angol Óvodai Programban részt vevő gyerekek életformaként, a mindennapok szerves részeként, az anyanyelv elsajátításához hasonló módon ismerkednek meg az angol nyelvvel.
  • 3+1 éves komplex angol program
  • angol anyanyelvi pedagógusokkal
  • napi 5 óra angol környezetben
  • játékos és hatékony nyelvelsajátítás
  • központban a jókedv
Kövessen minket Faceboookon is!
Legfrissebb híreink

Keressen minket!

Forduljon hozzánk bizalommal, amennyiben programunkkal kapcsolatban további információra van szüksége!

+36-70-418-4519